Facebook kullanıcı isimleri ve e-posta adresleri aynı oluyor

Gündem Sosyal Medya
LinkedIn1Twitter15Facebook2Pinterest0Google+3

İşte Facebook’dan yepyeni bir gelişme daha… Facebook yayınladığı bir bildiri ile Facebook kullanıcı isimleri ile e-posta servisinde kullanılan isimlerin aynı olacağını açıkladı. Kısaca eğer daha önce kendinize bir kullanıcı adı almadıysanız, bunu hemen yapmalısınız. Zaten açıklama yapılmasını takiben Facebook, kullanıcı adı belirlememiş olan hesaplara uyarı mesajları göndermeye başladı. 

Kendi içinde isim tutarlılığını hedefleyen Facebook, kısa bir sürede bu geçiş sürecini tamamlamayı hedefliyor. İnternet ortamında iletişim açısından en etkili kullanılan e-posta servisleri büyük önem taşıyor. Bu hareketiyle belki de Facebook, diğer ücretsiz servis sağlayan Gmail, Hotmail gibi devlerin arasına girecek. Ama tabii ki Facebook’un önceliği e-mail servisinin kullanılması değil. Tüm kullanıcılarının iletişim için Facebook’u tercih etmesi zaten onu çoktan farklı kıldı bile. Sadece çeşitliliği arttırması ve kendi bünyesinde de e-posta servisini etkin hale getirme çabası olarak yorumlanabilir. 

Artık siz de Facebook e-posta adresinizi kullanmak isterseniz, ilk yapmanız gereken Facebook kullanıcı adınızı tanımlamanız olmalı. facebook.com/username

Kimbilir belki e-posta servisi olarak Facebook e-posta’yı tercih edebilirsiniz.

 

 

 


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
  • emine 06 Ocak 2013 at 13:55

    facim açılmıyor facim şifresii çalınmıs

  • Yorum Girin